Zakłady sportowe – typuj i zarabiaj na kibicowaniu

 

Jesteś kibicem sportowym, który często przewiduje wyniki meczów? Nie boisz się ryzyka? Lubisz zarabiać? Jeśli odpowiedziałeś lub odpowiedziałaś twierdząco na wszystkie pytania, to zakłady sportowe są rozwiązaniem skrojonym właśnie pod Ciebie! 

Podstawy zakładów bukmacherskich

Zakłady sportowe, inaczej bukmacherskie są rodzajem zakładów wzajemnych, sprowadzających się do typowania wyniku spotkania sportowego. Oparte są na zasadzie ryzyka – kto przewidzi wynik prawidłowo, ten wygra. Zachowa postawione pieniądze, ale też – co ważniejsze – zarobi nowe. Szacuje się, że co najmniej raz w życiu zakład bukmacherski obstawił co ósmy dorosły Polak, czyli ponad pięć milionów mieszkańców naszego kraju. Są więc zabawą popularną i opłacalną, bazującą na dobrym zmyśle obserwatorskim, strategicznym myśleniu i odpowiedniej kalkulacji. Z uwagi na to, że liczba graczy na rynku idzie w miliony osób bukmacherzy siłą rzeczy oferują coraz więcej różnorodnych usług, mnożąc liczbę sposobów na zarobienie w ten sposób pieniędzy.
Zasady typowania w zakładach sportowych są proste. Jest pula pieniędzy, czyli stawka. Jest rachunek prawdopodobieństwa, a więc kurs. Jest również ewentualny zysk, obliczany jako iloczyn stawki i kursu. Im wyższy kurs, tym wyższa wygrana. Kurs przedstawiany jest najczęściej w formie dziesiętnej albo ułamkowej.
W Polsce działa obecnie piętnastu zarejestrowanych bukmacherów, z których każdy przyjmuje zakłady w punktach stacjonarnych, jak i w Internecie.

Zakłady piłkarskie

Najwięcej, bo ponad 60% zakładów sportowych w Polsce przykłada na zakłady piłkarskie, w tym polską Ekstraklasę i ligi: angielską, hiszpańską i niemiecką. Możliwe jest również obstawianie meczów siatkarskich, tenisowych, koszykarskich, piłki ręcznej i innych, w liczbie nawet stu dyscyplin. Jak już zostało wspomniane najpopularniejszym rodzajem zakładu bukmacherskiego jest zakład piłkarski. Typujący mogą w najbardziej popularnym wariancie wytypować zwycięstwo jednej z drużyn bądź remis. Mogą również wytypować liczbę goli, dokładny wynik spotkania, w tym rezultat do pierwszej połowy, a także rzuty karne. Wskazać można nawet takie wydawałoby się mało istotne szczegóły meczu, jak liczby i kolory kartek za przewinienia na boisku.

Skomplikowane zakłady bukmacherskie

Możliwe są również bardziej skomplikowane konfiguracje zakładów. Z tych najbardziej znanych należy wymienić zakłady akumulacyjne – czyli kilka oddzielnych zakładów zawartych przez jednego typującego, które przynoszą wygraną, gdy wygrany będzie każdorazowa. Z uwagi na wyższe niż standardowe ryzyko stawki oferowane w zakładach akumulacyjnych są wyższe niż w prostszych układach, ponieważ kursy wzajemnie się mnożą.
Ciekawym wariantem złożonego zakładu bukmacherskiego jest tak zwany handicap. W sytuacji, gdy jedna drużyna jest silniejsza od drugiej handicap “dodaje” przewagę stronie słabszej. Przykładowo jeśli jedna z drużyn wygra różnicą bramek 2:0 z drugą, na którą postawiono handicap 0:3 (przewagę trzech bramek), to drużyna przegrana w efekcie da temu, kto na nią postawił nagrodę w postaci wygranej.

Nałogowe oglądanie meczów i umiejętne wyciąganie wniosków z tychże spotkań można więc zmaterializować w konkretny zarobek. Nie czytaj więc ponownie niniejszego artykułu, ale przekonaj się na własne oczy, że zarabianie pieniędzy na zakładach sportowych może być łatwe i przyjemne!

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Artykuły. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *