Serie A pod znakiem derbów Mediolanu

Liga włoska w sezonie 2018/2019 prawdopodobnie poznała już mistrza Włoch. Juventus w drodze po Scudetto nie bierze jeńców, bowiem nie przegrali jeszcze ani jednego meczu w obecnych rozgrywkach, co pozwoliło na zbudowanie ogromnej przewagi nad drugim w tabeli Napoli. Wprawdzie ekipa spod Wezuwiusza ma jeszcze matematyczne szanse na zdobycie mistrzostwa, ale mało prawdopodobne, by Turyńczycy z Cristiano Ronaldo na czele wypuścili trofeum z rąk zbliżając się do mety rozgrywek. Nie oznacza to, że Serie A straciła już na atrakcyjności, bowiem toczy się zacięty bój o miejsca premiowane awansem do Ligi Mistrzów, między zespołami Interu, Milanu, AS Romy oraz Lazio. Te cztery zespoły pretendują do objęcia lokat 3 i 4, dzięki którym zawitają w prestiżowych rozgrywkach klubowych w następnym sezonie. Emocje sięgają zenitu z uwagi na mecz derbowy między Interem i Milanem, który będzie miał ogromne znaczenie w układzie tabeli.

Sytuacja w tabeli przed derbami

Zespół AC Milan zajmuje trzecią pozycję wyprzedzając czwarty Inter Mediolan o jedno oczko. Obie drużyny dołożą zatem wszelkich starań, by oprócz prestiżu jaki płynie z wygranych derbów, umocnić swoje miejsce w tabeli. W przypadku wygranej Interu obie ekipy z Mediolanu dalej będą zajmować miejsca premiowane występem w Lidze Mistrzów, jednak piąta w tabeli Roma podejmuje na wyjeździe broniące się przed spadkiem Spal i w przypadku wygranej doskoczyłoby do “Rossonerich” na jedno oczko. Zespół Krzysztofa Piątka z pewnością chce uniknąć takiego scenariusza. Dodatkowo wygrane derby pozwoliłyby utrzymać bezpieczną, czteropunktową przewagę nad ekipą z wiecznego miasta i powiększyć kruchą jednopunktową przewagę nad lokalnymi rywalami.

Sytuacja kadrowa

Milan przeżywa obecnie renesans formy. Mimo, że ich styl nie zachwyca, grają niezwykle efektywnie, notując 5 wygranych z rzędu. Żelazna defensywa trenera Gennaro Gattuso w połączeniu z geniuszem strzeleckim Krzysztofa Piątka pozwoliło na zbieranie 3 punktów w trudnych meczach i wyprzedzenie Interu Mediolan. Trener Rossonerich ma do dyspozycji wszystkich piłkarzy z wyjątkiem Giacomo Bonaventury, który jednak od dłuższego czasu leczy kontuzje. Przewidywania mediów są zgodne, w meczu derbowym Milan postawi na sprawdzonych zawodników, takich jak Romagnoli, Piątek, Bakayoko, Suso czy Paqueta. Z kolei w ekipie Interu Mediolan zapanował kryzys kadrowy. Niedysponowani z powodu kontuzji są Mauro Icardi oraz Radja Naingollan. Również występ Marcelo Brozovica stoi pod znakiem zapytania. Trener Luciano Spaletti ma zatem twardy orzech do zgryzienia w kwestii doboru personalnego na niedzielny mecz.

Przewidywania

Notujący serię meczów bez porażek AC Milan jest delikatnym faworytem do zwycięstwa, z uwagi na minimalne braki kadrowe oraz świetną atmosferę w drużynie. Ponadto doskonała dyspozycja Krzysztofa Piątka może pozwolić na przechylenie szali zwycięstwa na korzyść ekipy Gennaro Gattuso. Inter osłabiony brakami kadrowymi i sytuacją wokół Mauro Icardiego przystępuje do meczu z teoretycznie gorszej pozycji, należy jednak pamiętać, iż mecze derbowe rządzą się swoimi prawami. Jedyny pewnik derbów Mediolanu to pełne zaangażowanie każdego zawodnika, gdyż doping na San Siro z pewnością poniesie piłkarzy na wyżyny swoich możliwości. Kibice liczą na wspaniały spektakl, dużo bramek i w zależności od miejsca po stronie barykady, wygranej swojej ukochanej drużyny. Pościg za Ligą Mistrzów rozpoczął się na dobre i teraz nie ma już odwrotu. Tylko trzy punkty wchodzą w grę i w niedzielę dowiemy się która z drużyn będzie górą.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wiadomości. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *