Czy gra u bukmachera jest opłacalna?

 

Istnieją dwie tezy dotyczące typowania zakładów sportowych. Jedna mówi, że aby ograć bukmachera najlepiej w ogóle nie obstawiać meczów. Druga mówi, że z obstawiania zakładów bukmacherskich można zrobić dodatkowe źródło dochodów. W jednej i drugiej jest ziarnko prawdy.

Jeżeli ktoś do grania u bukmachera podejdzie zbyt nonszalancko może faktycznie zakończyć swoją przygodę z wielkim minusem. Jeżeli jednak podejdziemy do tego z myślą “nie od razu Rzym zbudowano” po pewnym czasie możemy zacząć cieszyć się z wygranych.

Pamiętaj o budżecie

Jeżeli ktoś uważa, że obstawiając taśmę za 2 zł z kilkunastoma meczami zdobędzie szybko parę tysięcy złotych, jest w wielkim błędzie. Oczywiście zdarzają się tacy szczęściarze, ale jest to jedynie promil wszystkich graczy. Aby zacząć realnie zarabiać na bukmacherce powinniśmy mieć przygotowany budżet na granie. Ważne, aby to były pieniądze, z którymi możemy potencjalnie pożegnać się. Absolutnie nie zadłużajmy się, aby obstawiać zakłady sportowe. Obstawianie meczów może być miłym hobby dopóki nie przerodzi się w nałóg.

Wybór bukmachera

Na początku powinniśmy znaleźć dla siebie odpowiedniego, legalnego bukmachera. Najlepsi bukmacherzy oferują nam bonusy powitalne w postaci bonusów od depozytu i darmowych zakładów. Często jednak, aby te pieniądze stały się wypłacalnymi musimy dokonać obrotów bonusem i spełnić określone warunki. Dlatego przed założeniem konta u bukmachera koniecznie zapoznajmy się z jego regulaminem, abyśmy później nie byli zaskoczeni warunkami obrotu.

Rodzaje zakładów

zarabianie online bukmacherMożemy obstawiać dwa rodzaje zakładów, pojedyncze oraz akumulowane. W zakładzie pojedynczym jak nazwa wskazuje, znajduje się tylko jedno zdarzenie i właśnie z tego rodzaju zakładów najczęściej korzystają doświadczeni typerzy. Plusem tego typu zakładów jest to, że wystarczy trafienie jednego spotkania, aby kupon okazał się wygranym. Minusem na pewno są zdecydowanie niższe kursy niż w przypadku zakładów akumulowanych. Często jednak bywa, że w kuponach AKO na kilka wydarzeń “nie wejdzie” nam jedno i kupon okazuje się być przegranym. Opłacalność grania singli u legalnych polskich bukmacherów może jednak okazać znikoma z powodu podatku. Firmy bukmacherskie jednak starając się nie stracić klientów, organizują od czasu do czasu promocje polegające na grze bez podatku.

Zakłady dwutorowe

Najpopularniejszym sportem i jednocześnie najczęściej obstawianym jest piłka nożna. Mamy tutaj do wyboru wygraną gospodarzy, remis lub wygraną gości. Szanse na powodzenie wynoszą więc 33,3%. Dlatego, aby zwiększyć swoją szansę na trafiony kupon wybierajmy zdarzenia dwutorowe. Możemy obstawiać na przykład spotkania bez remisów lub ilość bramek. Przykładowo jeżeli obstawimy zdarzenie na powyżej 2,5 bramek są dwie możliwości. Albo w spotkaniu padnie mniej bramek, albo więcej. To daje nam już 50% szansy na trafienie zdarzenia.

Oczywiście z czasem każdy sam dojdzie do wniosku co dla niego jest najlepszym rozwiązaniem. Granie zakładów pojedynczych, czy akumulowanych. Zawsze jednak starajmy wybierać takie zdarzenia, aby prawdopodobieństwo na trafienie kuponu był jak najwyższe.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Artykuły. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *