Typy bukmacherskie, które generują zysk !

Co by nie mówić, jakich statystyk by nie przedstawiać to nie da się zaprzeczyć temu, że typy bukmacherskie są kluczowe dla powodzenia całej naszej gry pod tytułem „Dorobić się milionów na zakładach bukmacherskich”. Możemy powiedzieć, że kluczowe będzie odpowiednie dobieranie stawki – i nie będzie to kłamstwo ; możemy powiedzieć, że wielkie znaczenie ma to by opanować nerwy, nie grać pod wpływem emocji – i nie będzie to kłamstwo ; możemy wreszcie powiedzieć, że posiadanie odpowiedniego kapitału przyspieszy nasz zarobek – i nie będzie to kłamstwo.

Kłamstwem jednak będzie gdy stwierdzimy, że grając byle jakie typy bukmacherskie dojdziemy do sytuacji, w której na zakładach bukmacherskich będziemy generowali zyski pozwalające nam zarabiać pieniądze.

Jakie typy bukmacherskie grać, jakich unikać, jakie błędy popełniają grający, dlaczego do tej pory nie zarobiłeś jeszcze na zakładach oraz czego więcej Ci potrzeba by zacząć generować zyski piszemy w kilku słowach poniższego artykułu. Gorąco zapraszamy do jego przeczytania, bo przedstawione tutaj informacje na pewno przyczynią się do znacznej poprawy Twoich wyników gry.

Dlaczego masz mniejsze szanse niż Ci się wydaje ?

Zakłady bukmacherskie oferowane są przez światowych gigantów, którzy robią to po to by generować zyski, a nie rozdawać pieniądze na prawo i lewo. Owszem, pozornie wydaje się nam, że mamy szansę zarabiać pieniądze, „bo przecież znamy się na sporcie”, ale nasze szanse jednak są w pewien sposób zniwelowane. Rynek zakładów bukmacherskich jest wart bardzo wiele pieniędzy, bukmacherzy walczą o klientów, bo ci generują bardzo duże przychody, co pokazuje, że większość grających po prostu traci swoje pieniądze. Tylko kilka procent grających generuje dochody z zakładów bukmacherskich, ale dlaczego Ty nie miałbyś znaleźć się w tej grupie ?

Gwarantuje Ci, że stosując się do wskazówek tu zawartych polepszysz swoje wyniki gry.

Szanse na zarobek (nasz) zostały zniwelowane przez bukmachera, który na każdy zakład nakłada marżę bukmacherską. Czym ona jest i dlaczego jest dla nas tak straszna ?

Zapewne znasz zakład „Kto rozpocznie mecz ?”, prawda ? Nie trzeba być logikiem by stwierdzić, że realne szanse na zaistnienie typu „1” jak i „2” są dokładnie te same i wynoszą 50 %.

Gdybyśmy zakładali się z kolegą o to kto ma racje to na pewno stawka po obu stronach byłaby ta sama. Inaczej mówiąc uczciwy kurs na ten typ bukmacherski powinien wynosić 2.0, prawda ?

W rzeczywistości jest jednak całkiem inaczej i w zależności od bukmachera kurs na taki typ bukmacherski wahać się może od 1.75 do 1.95. Różnica pomiędzy zaoferowanym kursem a kursem 2.0 wyznacza poziom marży bukmacherskiej.

Tym samym stwierdzamy, że marża bukmacherska stanowi odchylenie oferowanego kursu od kursu „uczciwego” (realnego). Co logiczne, im jest ona wyższa tym mamy mniejsze szanse na zarobienie pieniędzy w długofalowej grze, ponieważ nasze szanse zostały przez tą marżę zredukowane. Powinniśmy zatem dążyć by grać takie zakłady, na których marża bukmacherska jest najmniejsza.

Z powodu istnienia marży bukmacherskiej masz mniejsze szanse niż Ci się wydaje.

Jakie typy bukmacherskie postawić ?

Każdy bukmacher narzuca z góry określoną marżę, jednak bukmacher może się mylić i źle określić prawdopodobieństwo, przez co nawet narzucenie marży bukmacherskiej daje nam sposobność do zarobienia pieniędzy. By nasza gra miała sens, a inaczej mówiąc przynosiła nam zyski musimy odnajdować wartościowe typy bukmacherskie, które choć uwzględniają w sobie marżę bukmacherską, to i tak dają nam szansę na zarobienie pieniędzy.

Kluczem do wyznaczania wartościowych typów bukmacherskich jest znalezienie takiego zakładu, w którym :

OFEROWANY KURS * PRAWDOPODOBIEŃSTWO ZDARZENIA > 1

Pomnożony kurs przez prawdopodobieństwo zdarzenia jest większe niż 1. Im ta liczba jest większa od 1, z tym bardziej

wartościowym typem bukmacherskim mamy do czynienia.

W tym wszystkim pozostaje jednak kwestia tego jak wyznaczać prawdopodobieństwo, bo jego błędna analiza może prowadzić do tego, że w naszej ocenie typ jest wartościowy, a rzeczywistość może być zgoła inna.

JAK WYZNACZAĆ PRAWDOPODOBIEŃSTWO

Do tej pory wyjaśniliśmy sobie, że murowaną drogą do sukcesu jest gra wartościowymi typami bukmacherskimi. Wiemy również, że by je wyznaczać, trzeba dobrze określać prawdopodobieństwo – jak jednak określić jego poziom ?

Nasze przeczucie :

Ten sposób jest bardzo mylny – często mecze oceniamy bardzo subiektywnie.

„bo przecież nasz ukochany klub nie może przegrać meczu ” ;

„bo widzieliśmy jak Arsenal gra świetnie i musi wygrać ” (ale nie widzieliśmy meczu Evertonu, który może grać równie dobrze, ale tego nie uwzględniamy) ;

Po prostu możemy bardzo słabo znać się na dyscyplinie, którą obstawiamy ;

Patrzymy na kursy przez co podświadomie zwiększamy (zmniejszamy) szansę danej drużyny ;

Pomyłka w ocenie prawdopodobieństwa o kilka punktów procentowych może zawarzyć na szali i przekazać nam informacje jakoby typ był wartościowy. Nie trzeba chyba nikogo uświadamiać, że pomyłka o kilka punktów procentowych nie jest trudna do wykonania.

Szczerze powiedziawszy bardzo trudno spotkać kogoś kto trafnie „na własne przeczucie” ocenia prawdopodobieństwo.

Statystyki :

W ocenie prawdopodobieństwa sugerować można się różnego rodzaju statystykami. Warto sprawdzić jak poszczególna drużyna spisuje się w meczach z danym przeciwnikiem ; jak gra u siebie a jak na wyjeździe ; jaka jest jej forma w przeciągu ostatnich 5 spotkań ; czy w jej kadrze wydarzyło się coś co może mieć wpływ na przebieg meczu ?

Chociaż niektóre prześmiewcze powiedzenia mówią, o tym, że statystycznie to statystyki najczęściej kłamią to jednak suma summarum prawda leży gdzieś po środku.

Na pewno przy wykorzystaniu statystyk można jakoś nasze wyniki ujednolicić i wyliczyć określone prawdopodobieństwo ! Czy będzie ono prawidłowe ? Ciężko odpowiedzieć, ale na pewno jest to zalążek wyznaczania prawdopodobieństwa.

Programy komputerowe :

Komputerowe algorytmy wyliczają prawdopodobieństwo i prezentują je na stronach internetowych lub w płatnych programach. Tak naprawdę opierają się one na wyliczeniach ze zgromadzonych statystyk. Czy można im ufać ? Nie, ale można się nimi sugerować.

Jak zatem określić dokładne prawdopodobieństwo zdarzenia ?

Nawet bukmacherzy, którzy dysponują wykwalifikowaną kadrą, programami wartymi setki tysięcy złotych mylą się w tym aspekcie zakładów bukmacherskich. Ciężko zatem byśmy to my byli bardziej dokładni.

Jedyne co możemy zrobić to łączyć własne przeczucie (oparte o wiedzę sportową) z wyliczeniami statystycznymi i w ten sposób domniemać wysokości prawdopodobieństwa. W tych wyliczeniach trzeba być bardzo sceptycznym i jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości to lepiej będzie nam prawdopodobieństwo ZANIŻYĆ niż zawyżyć !

W tym momencie wiemy, że kluczem do sukcesu są wartościowe zakłady bukmacherskie, a dodatkowo wiemy jak sprawdzić czy dany zakład takim typem właśnie jest !

typy bukmacherskie

To jednak nie koniec naszej dyskusji na temat typów bukmacherskich, bo istnieje jeszcze wiele elementów, które wpływają na wyniki naszej gry. Przejdźmy zatem do kilku kolejnych kwestii.

Czy typy bukmacherskie to wszystko czego mi potrzeba ?

Na początku tego artykułu poinformowałem Was, że bez dobrych typów bukmacherskich nie osiągniemy sukcesu – i jest to prawda.

Czy typy są wszystkim czego potrzeba ? Nie.

Owszem – gdybyśmy dysponowali typami o skuteczności zbliżonej do 100 % to pewnie nie byłoby nam potrzebne wsparcie, ale raczej mało kto z nas typuje tak skutecznie. Dlatego by zwiększać swoje szanse na zarobek musimy przede wszystkim : wystrzegać się błędów, zastosować odpowiednie zarządzanie budżetem (sposób dobierania stawki) oraz stworzyć kilka reguł gry – jednym słowem musimy zbudować swój własny system bukmacherski !

Tak przygotowani, na pewno będziemy bardzo bliscy pokonania bukmachera i generowania zysków w długofalowej grze.

Zanim zaczniemy jednak ogrywać bukmachera, poniżej przedstawiam jeszcze kilka wskazówek w drodze po najlepsze typy bukmacherskie w Waszym życiu !

Błędy – gdyby nie one, byłbyś już MILIONEREM !

Niestety, ale tak jak nawet najlepszym piłkarzom zdarza się przestrzelić rzut karny czy zawieść w kluczowym momencie, tak również ludzie obstawiający zakłady popełniają mniejsze, bądź większe błędy.

Choć nie sposób się ich całkowicie wystrzec, to na pewno istnieje kilka sprawdzonych sposobów na ich znacznie ograniczenie. Co najlepsze, zaraz Ci je przedstawię !

Ta część będzie brzmieć nieco „podstawowo” ! Dlaczego ? Ponieważ te błędy często popełniają początkujący gracze (choć nie tylko) i pewnie miałeś okazję je już słyszeć, ale jakoś nie potrafię się oprzeć by ich nie powtórzyć.

Kilka żelaznych zasad, którymi powinieneś się kierować obstawiając typy bukmacherskie :

1. Nie ma czegoś takiego jak „pewniak” – po prostu nie ma, nie było i nie będzie. Nawet najpewniejszy (w Twojej ocenie typ) może kiedyś okazać się nietrafiony. Sport to bardzo częste niespodzianki (niestety lub na szczęście, bo można to dwojako wykorzystywać).

2. Granie pod wpływem emocji przyniesie Ci stratę. Jesteś podekscytowany wygraną ? Zły, bo przegrałeś pieniądze ? Jeśli będziesz grał dalej to na pewno nie przyniesie Ci to nic dobrego. Zaufaj mi.

3. Niskie kursy ? Przy kursach rzędu 1.01 – 1.39 raczej ciężko będzie Ci zarobić. Owszem, często takie typy mogą okazać się trafione, ale na pewno nie są one wartościowe !

Przejdź na stronę główną i zobacz dlaczego warto poznać mój sposób na typy bukmacherskie.

Ile jeszcze będziesz czekał by zacząć zarabiać ?

Zamiast tracić kolejne pieniądze na nietrafione zakłady, zainwestuj i dzięki temu co przekażę Ci w tym e-booku zaczniij ogrywać bukmachera. Teraz już możesz !