Dochodowy system bukmacherski

Na sam początek, dla wyjaśnienia powiedzmy sobie co uznajemy za system bukmacherski. Jest to inaczej mówiąc strategia naszej gry, do której zaliczyć trzeba :

• Rodzaj typów bukmacherskich jakie wykorzystujemy do gry ;

• Sposób dobierania stawki do poszczególnych zakładów ;

Zysk lub strata przy, której kończymy system ;

• Inne założenia.

Dobrze zorganizowany system bukmacherski jest kluczem do zarabiania pieniędzy dzięki zakładom bukmacherskim.

Jak już informowałem w moich poprzednich wpisach, granie między innymi pod wpływem emocji, w sposób nieskoordynowany będzie prowadzić do utraty środków finansowych, ponieważ bardzo łatwo będzie nam popełnić jakikolwiek błąd (źle dobierzemy stawkę, zagramy nie wartościowy typ czy damy się ponieść emocjom).

Jeśli zależy nam na tym by generować zarobki z zakładów bukmacherskich musimy działać niczym dobrze zaprogramowana maszyna, która działa w systemie 1-0, czyli albo coś robimy, ponieważ tak nakazuje nam nasza taktyka (strategia gry), albo rezygnujemy z danego działania.

Zanim powiemy jaki system bukmacherski jest dochodowy, powiemy sobie, że system ten musi być dobrze zorganizowany, czyli w jasny sposób odpowiedzieć dlaczego podejmujemy taką, a nie inną decyzję.

Przejdźmy zatem do omówienia poszczególnych, najważniejszych elementów każdego sposobu gry.

Wyznaczamy rodzaj typów do systemu bukmacherskiego

Pierwszym krokiem do ogrania bukmachera będzie udzielenie odpowiedzi na pytanie „jakie typy bukmacherskie będziemy stosowali podczas naszej gry”.

Chociaż można by powiedzieć, że w tym miejscu panuje dowolność odpowiedzi, to pamiętajmy jednak by nasze typy bukmacherskie były wartościowe ! Czym są wartościowe typy bukmacherskie wyjaśniliśmy w dziale „typy bukmacherskie”.

Nie powiem Ci w tym miejscu co powinieneś grać, bo po pierwsze Ty sam wiesz gdzie efektywność Twoich trafień względem wysokości kursu jest najwyższa. Po drugie jedyne co mogę Ci w tej chwili podpowiedzieć to by nie grać na „pewniaków”, niskie kursy czy zwycięstwa najbardziej popularnych drużyn. Marża bukmacherska na takich typach jest najwyższa i ciężko jest na nich wygenerować jakikolwiek zysk w długofalowej grze.

Jak będziemy dobierali stawkę do poszczególnych zakładów ?

Wydaje Ci się, że nie ma to większego znaczenia ? Bzdura ! Sposób dobierania stawki to obok typów bukmacherskich najważniejszy czynnik kreowania dochodowego systemu bukmacherskiego !

Jak można wyznaczać stawkę ?

Między innymi stosując stawkę płaską, najbardziej popularne rozwiązanie. Oznacza to granie za dokładnie taką samą kwotę na każdy zakład. To bardzo zgubny pomysł, który raczej rzadko kiedy kończy się sukcesem. By zarabiać pieniądze grając stawką płaską musielibyśmy trafiać typy bukmacherskie z niezwykle wysoką skutecznością.

Stosowanie takich systemów jak progresja, która polega na podwyższaniu stawki (kilkukrotnie) za każdym razem kiedy przegramy zakład. Założeniem progresji jest to by wygenerować zysk przy pierwszym trafieniu !

Kolejny, bardziej zaawansowany sposób (z uwagi na to, że stosowany jest przez profesjonalistów, a nie trudność jego stosowania) to dobór stawki procentowy. Często gracze tworzą tabele, w której wyznaczają za jaki procent kapitału grają przy danym kursie.

Pozwala to świetnie (o ile tabela została dobrze przygotowana) konfrontować wysokość stawki z potencjalną szansą trafienia zakładu.

Istnieje jeszcze wiele sposób na to jak dobierać stawkę, ale te być może poznasz w kolejnych, moich wpisach.

Próg wyjścia – czyli kiedy ze sceny zejść niepokonanym

„Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść…” wsłuchujemy się w słowa znanej piosenki. Ta krótka porada odnosi się do wielu aspektów życia, a także i do zakładów bukmacherskich. O co w tym chodzi ?

Każdy dobry system bukmacherski zawiera w sobie założenia, które wyznaczają zysk oraz stratę przy której kończymy grę. Należy sobie założyć jaki zysk będzie dla nas zadowalający, a jaka potencjalna strata spowoduje, że zakończymy naszą grę.

Należy tak zrobić, ponieważ gdybyśmy „ciągnęli” grę w celu uzyskania większego zysku całkiem prawdopodobne, że popełnimy jakiś błąd, będziemy bardziej zachłanni i stracimy to na co tak ciężko pracowaliśmy. Podobnie jest w przypadku gdy nam nie idzie – wywołuje to w nas złość, frustrację i wtedy bardzo łatwo o jakikolwiek błąd, ponieważ człowiek chce się szybko odegrać i odzyskać pieniądze. To powoduje do niepotrzebnego zawyżania stawki, nerwowego grania pochopnych zakładów, a to na pewno nie pozwoli nam wygenerować jakiegokolwiek zarobku.

Moje własne założenia

Indywidualną kwestią pozostają poboczne założenia każdego systemu, które tak naprawdę ciężko zdefiniować i wyjaśnić.

Przykładowo jestem osobą nerwową, która nigdy nie obstawia zakładów live, bo często podejmuję wtedy złe decyzje.

Dodatkowo często bywało tak, że obstawiałem siatkówkę, ale nijak nie potrafiłem na tym zarobić. Dlatego też nigdy już nie postawię zakładu z tej dyscypliny, ponieważ „jakoś mi to nie idzie”.

Nawet jeżeli wydaje mi się, że mój typ jest bardzo wartościowy to nigdy nie zagram za więcej niż 10 % całego kapitału – to kolejne z przykładowych założeń.

Przedstawiłem tylko propozycje tego jak mogą wyglądać dodatkowe założenia. Każdy musi (choć nie jest to konieczne) wyznaczyć takie założenia, tak by nie popełniać błędów, trzymać się planu, co na pewno może zapewnić łatwiejsze generowanie zarobku.

Mój własny system bukmacherski

Tak oto w skrócie wygląda kreowanie własnego systemu bukmacherskiego, dzięki któremu zarobić możemy konkretne pieniądze.

Dobrze przygotowany system bukmacherski, jest w stanie zagwarantować Ci regularne zarobki w długim okresie czasu. Powinieneś przygotować go sumiennie i staranie, bo to jego schemat zdecyduje czy zakłady bukmacherskie okażą się dla Ciebie prawdziwym El Dorado.

Ile jeszcze będziesz czekał by zacząć zarabiać ?

Zamiast tracić kolejne pieniądze na nietrafione zakłady, zainwestuj i dzięki temu co przekażę Ci w tym e-booku zaczniij ogrywać bukmachera. Teraz już możesz !